Erasmus+ 2016-2019

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ” Make your plans, make your future

Od 1.09.2016 roku w Gimnazjum nr 10 realizowany jest projekt FUTURE4SCHOOLS "Make your plans make your future" w ramach programu Erasmus+. W trakcie projektu uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyć w międzynarodowych wymianach uczniowskich  – spotkaniach w  Belgii i Niemczech w roku szkolnym 2016/2017, w Hiszpanii i Finlandii w 2017/2018. Wizyta uczniów ze szkół europejskich w Polsce odbędzie się w roku szkolnym 2018/2019.

 

 

 Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w cyklu warsztatów dotyczących Unii Europejskiej zorganizowanych przez Punkt Informacji Europejskiej -Europe Direct. Podczas zajęć uczniowie między innymi poszerzyli swoją wiedzę na temat geografii, historii, instytucji a także filarów Unii Europejskiej.

 

W ramach programu Erasmus+ FUTURE4.0 nasi uczniowie wzięli udział w konkursie na logo. W konkursie szkolnym I miejsce zajął Samuel Baron z klasy II B.

Jednocześnie uczniowie szkół partnerskich z Belgii, Hiszpanii, Finlandii i Niemiec również przygotowali swoje propozycje logo promującego projekt. W konkurs międzynarodowym wygrało logo uczniów z Finlandii.


 

W październiku uczniowie klas gimnazjalnych mieli okazję przyjrzeć się partnerom projektu Erasmus+. Przygotowana została wystawa z najważniejszymi informacjami dotyczącymi Belgii, Hiszpanii, Finlandii oraz Niemiec. Cała społeczność szkolna miała okazję poznać ciekawostki dotyczące krajów partnerskich.

 

W dniach 26 – 30.09.2016 nauczycielki języka angielskiego naszego gimnazjum uczestniczyły w międzynarodowym spotkaniu przygotowawczym nowego projektu Erasmus+, który od września jest realizowany w szkole. Spotkanie odbyło się w Niemczech, w Bad Nauheim. Trzyletni projekt pt.“ Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. będzie realizowany we współpracy ze szkołami w Niemczech, Belgii, Hiszpanii oraz Finlandii. Projekt koncentrował się będzie na zagadnieniach dotyczących przyszłości młodzieży. Najważniejsze tematy to zmieniająca się Europa, społeczeństwo przyszłości, nowe technologie, środowisko.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 2