Erasmus+ 2016-2019

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ” Make your plans, make your future

Od 1.09.2016 roku w Gimnazjum nr 10 realizowany jest projekt FUTURE4SCHOOLS "Make your plans make your future" w ramach programu Erasmus+. W trakcie projektu uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyć w międzynarodowych wymianach uczniowskich  – spotkaniach w  Belgii i Niemczech w roku szkolnym 2016/2017, w Hiszpanii i Finlandii w 2017/2018. Wizyta uczniów ze szkół europejskich w Polsce odbędzie się w roku szkolnym 2018/2019.

Spotkanie w Niemczech PDF Drukuj Email
wtorek, 20 czerwca 2017 10:04

Za nami kolejna wymiana uczniowska. Tym razem uczniowie odwiedzili swoich rówieśników w Niemczech. Podczas wymiany odbyły się zajęcia integracyjne, wraz z kolegami z Hiszpanii, Belgii, Finlandii i Niemiec prezentowaliśmy lokalne firmy. Ponadto zwiedzaliśmy miasto kręcąc film i odkrywając jego najciekawsze zakątki. Podczas zajęć uczyliśmy się jak zbudować i zaprogramować robota. Wieczorem spotkaliśmy się wszyscy na wieczorze kulturowym. Każdy z uczestników przygotował atrakcje charakterystyczne dla swojego kraju. Śpiewaliśmy, tańczyliśmy i degustowaliśmy potrawy z różnych krajów.

Poprawiony: wtorek, 20 czerwca 2017 10:06

Europejski Tydzień Młodzieży PDF Drukuj Email
wtorek, 20 czerwca 2017 09:21

W maju 2017 w naszej szkole odbyły się obchody Europejskiego Tygodnia Młodzieży. Z tej okazji nauczyciele wraz Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct przeprowadzili warsztaty dotyczące wolontariatu i  pracy na terenie Unii Europejskiej. Uczniowie wspólnie tworzyli CV idealnego wolontariusza.

dni eur 1

dni eur 2

Poprawiony: poniedziałek, 26 czerwca 2017 14:43

Warsztaty "praca przyszłości" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 marca 2017 19:23

Uczniowie gimnazjum biorący udział w projekcie Erasmus+ wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez Mobilne Centrum Informacji Zawodowej poświęconych „pracy przyszłości”. Gimnazjaliści uczyli się jak napisać CV oraz list motywacyjny. Dowiedzieli się także czego warto się uczyć, aby odnaleźć się na rynku pracy. Poznali także zawody „przyszłości”.

warsztaty 1

warsztaty2

Poprawiony: poniedziałek, 26 czerwca 2017 14:50

Spotkanie w Belgii PDF Drukuj Email
środa, 08 marca 2017 14:01

W dniach 19 - 25 luty 2017 nasi gimnazjaliści brali udział w wymianie uczniowskiej w ramach projektu Erasmus+. Tematem przewodnim spotkania była Unia Europejska. Najważniejszym punktem programu była wizyta uczniów w Parlamencie Europejskim gdzie odbyli spotkanie z członkiem Parlamentu Europejskiego, Kathleen van Brempt. Podczas spotkania uczniowie rozmawiali na temat przyszłości Unii Europejskiej, a także zwiedzili budynek Parlamentu.

Poza realizacją zadań projektowych uczniowie wspólnie z kolegami z Belgii, Niemiec, Hiszpanii i Finlandii spędzali czas wolny, nawiązali nowe przyjaźnie. Będzie co wspominać!

lotnisko belgia

IMG-20170225-WA0004

Poprawiony: wtorek, 27 czerwca 2017 07:34

Promujemy naszą szkołę PDF Drukuj Email
czwartek, 05 stycznia 2017 19:17

Jednym z pierwszych zadań nowego projektu Erasmus+ było przedstawienie szkół partnerskich. Uczniowie wspólnie z nauczycielami języka angielskiego nagrali film promujący naszą szkołę.

Poprawiony: czwartek, 05 stycznia 2017 19:21

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>