Nasza szkoła

Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Komisji Edukacji Narodowej w Toruniu to placówka z zasadami i wieloletnią tradycją. Jest to szkoła środowiskowa, w której szczególną wagę przywiązuje się do edukacji ekologicznej, prozdrowotnej i regionalnej. Nie mniej ważne filary nauczania i wychowania stanowią: sport oraz edukacja kulturalna i artystyczna.

Dziewięć spośród trzydziestu czterech oddziałów to klasy integracyjne.

Bardzo dobrze wyposażone pracownie: przyrodnicze, informatyczna (współfinansowana z Europejskiego Funduszu Społecznego), nauczania zintegrowanego z tablicami interaktywnymi, dwa gabinety logopedyczne, biblioteka z multimedialnym centrum informacji (również współfinansowana z Europejskiego Funduszu Społecznego) stwarzają naszym uczniom możliwość wszechstronnego rozwoju. Większość sal lekcyjnych wyposażona jest w rzutnik multimedialny i ekran. 

Na szczególną uwagę zasługuje gabinet języków obcych, wyposażony w nowoczesny sprzęt audio-wideo i zestawy słuchawkowe. 

Szkoła posiada doskonałe zaplecze sportowe, na które składają się dwie sale gimnastyczne, w tym pełnowymiarowa hala sportowa wraz ze ścianą wspinaczkową. W roku szkolnym 2012/13 oddano do użytku kompleks sportowy, w skład którego wchodzą boiska: piłkarskie pokryte syntetyczną trawą oraz wielofunkcyjne do gry w siaktówkę i koszykówkę, budynek sanitarny i szatnia. Ten nowoczesny obiekt sportowo-rekreacyjny powstał w ramach programu rządowo-samorządowego "Moje Boisko - Orlik 2012".

Na wysoki poziom nauczania oraz szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych wpływa wysoce wykwalifikowana kadra nauczycieli i specjalistów (logopedzi, surdopedagodzy, rewalidatorzy, terapeuci, oligofrenopedagog, pedagog i psycholog).

Gabinet pielęgniarski pozwala na zapewnienie uczniom opieki medycznej.

Szkoła została objęta tzw. Systemem Działań Wspierających Bezpieczeństwo i Zdrowie Ucznia, polegającym m.in. na realizacji programów profilaktycznych i prozdrowotnych.

Szkolne teatry (Teatr Rosarium oraz koło teatralne Pudełko z kukiełką dla uczniów klas 1-3), formacje taneczne, zespoły muzyczne, cyklicznie wydawane gazetki "Strzał w 10!" oraz wyjazdy o charakterze kulturalnym do teatrów w Warszawie, Gdyni, Bydgoszczy i Poznaniu dają uczniom możliwość realizacji pasji związanych z kulturą i sztuką.PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 29 listopada 2011 09:29

SZKOŁA PODSTAWOWA - EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA
OPIEKUNOWIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
 p. Alina Goszka 
p. Ewa Kwiatkowska 
p. Iwona Lewandowska 

SZKOŁA PODSTAWOWA - NAUCZANIE BLOKOWE
PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Maria Holc 6c
ZASTĘPCY PRZEWODNICZĄCEJ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
 
Przestawiciel klas 5.:
Nina Szczechowiak (5a)

Przestawiciel klas 4.:
Pola Zamroch (4d)
 
Pozostali członkowie zarządu:
Hubert Lipiński (6a)
Michał Pastewski (5b)

OPIEKUNOWIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
p. Arleta Zygner
p. Izabela JankowskaSAMORZĄD KLAS 7. I GIMNAZJUM
PRZEWODNICZĄCA ZARZĄDU
Oliwia Wydra (III A) 

WICEPRZEWODNICZĄCA
 Oliwia Zielińska (7 b)

SKARBNIK 
 Karolina Józefowicz (7 c)

RZECZNIK PRAW UCZNIA
 Maja Augustynowicz (7 c)

OPIEKUNOWIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
p. Artur Buczkowski
p. Tomasz Hajdas
p. Bartłomiej WróblewskiPoprawiony: środa, 11 października 2017 16:40
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 13