2017/2018
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
piątek, 23 czerwca 2017 15:15

23 czerwca odbyły się uroczystości zakończenia roku szkolnego. Jesteśmy dumni z absolwentów naszego gimnazjum i życzymy im powodzenia w wymarzonych szkołach. Wszystkim uczniom gratulujemy wyników w nauce. Dziękujemy gronu pedagogicznemu za codzienną pracę, dzieciom i młodzieży za zapał i ambicję, a rodzicom - za wsparcie. Słonecznych wakacji! 

DSC 0034

 
Dzień Zrównoważonego Rozwoju
czwartek, 22 czerwca 2017 15:16

21 czerwca był w naszej szkole dniem poświęconym rozwojowi zrównoważonemu. Każda z klas 4-6 i gimnazjum otrzymała zadania mające na celu sprawdzenie m.in. znajomości geografii Polski, form ochrony przyrody i zasad wykorzystywania środowiska w sposób świadomy i odpowiedzialny. Uczniowie musieli np. określić dostęp do wody pitnej w poszczególnych krajach lub ilość wody, jaką trzeba było zużyć do wytworzenia konkretnych produktów. Różnorodność i atrakcyjność konkurencji  pozwoliła uczniom utrwalić wiedzę na temat rozwoju zrównoważonego i zapewniła wspaniałą zabawę. 

rozwojzr

 
Dzień Solidarności z Misjami
wtorek, 20 czerwca 2017 20:42

20 czerwca obchodziliśmy Dzień Solidarności z Misjami. Naszym gościem była siostra Wioleta, która od trzech lat pełni posługę w Boliwii. Siostra opowiedziała uczniom klas 4-6 o trudnej pracy misjonarzy, życiu w Ameryce Południowej, ubóstwie i warunkach, w jakich żyją dzieci w Boliwii. Przewodnicząca samorządu szkolnego, Martyna Brudz, przypomniała zgromadzonym uczniom o prowadzonej w naszej szkole akcji "Adopcja na odległość", w ramach której wspieramy Burundyjkę Venencyję Ndaysegnę. 

misje

 
Sukces naszych gimnazjalistów
sobota, 17 czerwca 2017 21:53

16 czerwca Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku uwolniła wyniki egzaminu gimnazjalnego. Nasi uczniowie uzyskali bardzo wysokie noty: z języka polskiego 85,8 % możliwych do uzyskania punktów, z historii i wos-u 76,4 %, z matematyki 68,7 %, z przedmiotów przyrodniczych 64,9 %, z języka angielskiego w wersji podstawowej 84,6 %, w wersji rozszerzonej 70,5 %. 

Naszym gimnazjalistom serdecznie gratulujemy!

 

13 czerwca klasy 4-6 obchodziły Dzień Ucznia. Z tej okazji samorząd szkolny ogłosił konkurs na ucznia przeszłości i przyszłości oraz najbardziej kreatywny zespół. Dzieci przyszły więc do szkoły w granatowych fartuszkach z tarczą na ramieniu lub z tabletami zamiast podręczników. Tego dnia każda z klas przygotowała gry i zabawy, które przeprowadziła podczas „lekcji na kocyku”. Ze względu na nie najlepszą pogodę kocyki przeniesiono do sal, ale dobrej zabawy nie zabrakło.

Z okazji Dnia Ucznia wszystkim uczniom życzymy spełnienia marzeń, czyli... długich wakacji :-)

dzienucznia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 41