2017/2018

18 października uczniowie naszej szkoły spotkali się z Magdaleną Fularczyk-Kozłowską - wioślarką, zawodniczką klubu Lotto-Bydgostia Bydgoszcz - mistrzynią olimpijską w dwójce podwójnej z igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro (2016).
Uczestnikami spotkania była młodzież gimnazjalna z klas koszykarskich. Uczniowie mieli okazję zadać szereg pytań, m.in. o początek kariery zawodowej, treningi, samopoczucie i myśli towarzyszące wybitnej wioślarce podczas walki o kolejne tytuły sportowe, a także plany życiowe po zakończeniu kariery sportowej. Niewątpliwą atrakcją była możliwość zobaczenia i dotknięcia złotego medalu olimpijskiego.

DSCF1712

 

14 października nasza szkoła, której patronem jest Komisja Edukacji Narodowej, obchodziła swoje święto. Z tej okazji pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Dla uczniów klas czwartych oraz pierwszych gimnazjum samorządy uczniowskie zorganizowały otrzęsiny. Pozostałe klasy wybrały się z wychowawcami do kina lub muzeum. 

 

Do maja 2017 r. w klasach drugich szkoły podstawowej realizowany będzie program profilaktyczny pn. "Nie pal przy mnie, proszę", w ramach którego dzieci wezmą udział w cyklu zajęć o tematyce prozdrowotnej. Organizatorem przedsięwzięcia jest Sanepid. 

image001

 

7 października uczniowie klas integracyjnych wzięli udział w XIV Integracyjnych Zawodach na Orientację „Maszerujemy i Biegamy Razem”. Uczestnicy pokonali kilkukilometrowe trasy w różnych kategoriach, wykonując zadania z mapą. Gratulujemy wszystkim, którzy dotarli na metę i dobrze się bawili!

 

W dniach 26 – 30.09.2016 w niemieckim Bad Nauheim odbyło się spotkanie nauczycieli języka angielskiego dot. nowego projektu Erasmus+. W spotkaniu wzięły udział również udział panie anglistki z naszego gimnazjum. Trzyletni projekt pn. " Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. "  będzie realizowany we współpracy ze szkołami w Niemczech, Belgii, Hiszpanii oraz Finlandii. Uczestnicy skoncentrują się na zagadnieniach dotyczących przyszłości młodzieży.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 41