2017/2018

4 marca br. w Szkole Podstawowej nr 10 odbyły się Drzwi Otwarte. Kandydaci do klasy pierwszej oraz ich rodzice poznali ofertę dydaktyczną i wychowawczą szkoły. Uczniowie klas 2 i 3 zaprezentowali swoim młodszym kolegom i koleżankom program artystyczny w języku angielskim i melodie na flażoletach, zespół taneczny Mix - występy taneczne, były też doświadczenia naukowe, sadzenie roślin, gry i zabawy z wykorzystaniem tablicy interaktywnej i wiele innych atrakcji.  Do zobaczenia w klasie pierwszej!

drzwi2

Drzwi

 

2 marca br. uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w Toruńskim Forum Zawodowców w Centrum Targowym Park w Toruniu.  Zapoznali się z szeroką  ofertą szkół zawodowych. Mieli możliwość podziwiania modeli samochodów prezentowanych przez uczniów "Samochodówki", zobaczyli, jak działa drukarka 3D, posmakowali truskawek i jabłek  zamrożonych ciekłym azotem, przygotowanych przez Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie. Zainteresowanie wzbudziła też oferta Zespołu Szkół Technicznych.  Impreza z pewnością zachęciła wielu  uczniów do kształcenia się w szkołach technicznych.

forum

 

27 stycznia oraz 22 i 27 lutego uczniowie naszej szkoły bawili się z okazji karnawału. Dla młodzieży gimnazjalnej zorganizowano kiczdej i kiczparty. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ubrani wyjątkowo niegustownie, wywołując mnóstwo uśmiechów. Tydzień później dzieci z klas 4-6 bawiły się na dyskotece szkolnej, podczas której wybrano króla i królową. Karnawałowe korony zdobiły głowy Martyny Toczek i Tomasza Dombrowskiego z klasy 4c. Najmłodsi mieli prawdziwy bal przebierańców. 

dyskoteka

 

Przeżywane co roku 6 stycznia chrześcijańskie święto Objawienia Pańskiego, zwane często świętem Trzech Króli, przypomina Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara, którzy ujrzawszy blask gwiazdy, wyruszyli w jej kierunku. Na pamiątkę tego wydarzenia w wielu polskich miastach pojawiły się Orszaki Trzech Króli.

Uczniowie naszej szkoły po raz drugi zostali zaproszeni do Orszaku króla Melchiora. Śpiewając kolędy, wyruszyli pod pomnik Kopernika, gdzie zostali przywitani przez Ks. Bp Andrzeja Suskiego i Prezydenta Torunia Michała Zaleskiego. Następnie na Rynku Nowomiejskim obejrzeli oddanie pokłonu Trzech Króli, jasełka, a wytrwali, bo mróz był niesamowity, wysłuchali koncertu Kamila Bednarka. 

jasełka

 

22 grudnia przyszliśmy do szkoły po raz ostatni w tym roku kalendarzowym. Tego dnia gimnazjaliści wzięli udział w „Europejskim  Bożym Narodzeniu”, podczas którego poznawali świąteczne zwyczaje panujące w innych krajach i śpiewali bożonarodzeniowe piosenki w języku angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Dla dzieci ze szkoły podstawowej koledzy z 6c przygotowali piękne jasełka. Świąteczną atmosferę, która zapanowała na szkolnej scenie, uczniowie zanieśli do sal, gdzie obdarowywali się upominkami, dzielili opłatkiem i kolędowali. 

 Życzymy wszystkim wspaniałych świąt, rodzinnych, ciepłych, pełnych miłości i  nadziei. 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 41