2016/2017
Wigilijny wieczór PDF Drukuj Email
Wpisany przez KH   
poniedziałek, 19 grudnia 2016 00:00

15 grudnia przy wigilijnym stole spotkali się nauczyciele, uczniowie, ich rodzice, byli pracownicy szkoły oraz ksiądz Marek Januszewski z parafii pw. Chrystusa Króla. Wieczór rozpoczął się wspólnym kolędowaniem przed budynkiem szkoły. Potem obejrzeliśmy świąteczne przedstawienie przygotowane przez szkolny teatr Rosarium, po którym pani dyrektor Iwona Cieślak, składając życzenia, zaprosiła do podzielenia się opłatkiem i skosztowania świątecznych potraw. 

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas, wyjątkową atmosferę i radosne kolędowanie. 

 
"Świąteczna paczka” - pomóż nam pomagać PDF Drukuj Email
Wpisany przez KH   
niedziela, 11 grudnia 2016 18:36

Zbliża się Boże Narodzenie. Po raz kolejny chcielibyśmy sprawić radość rodzinom naszych uczniów, których sytuacja materialna jest trudna. Bez Waszego zaangażowania nie będzie to możliwe. Przyłączcie się do akcji i podarujcie artykuły spożywcze z dłuższym terminem przydatności, np. warzywa i owoce w puszce, majonez, olej, mąkę, cukier, bakalie, słodycze i środki czystości. Dary gromadzimy do 19 grudnia w sali 103 lub przynosimy do pokoju nauczycielskiego z podpisem „Świąteczna paczka”. 

Już dziś dziękujemy Wam za Wasze otwarte i wrażliwe serca.

Poprawiony: niedziela, 11 grudnia 2016 19:07
 
„Polskim dzieciom na Ukrainie” - weź udział w akcji PDF Drukuj Email
Wpisany przez KH   
piątek, 09 grudnia 2016 17:51

Od 12 grudnia rusza akcja samorządu gimnazjum „Polskim dzieciom na Ukrainie”. Od trzech lat wspomagamy polskie rodziny z Ukrainy, we współpracy z Akcją Katolicką. Tym razem możemy niewielkim wysiłkiem sprawić radość potrzebującym w okresie bożonarodzeniowym. Do Torunia została zaproszona rodzina z Żytomierza, miasta na Ukrainie, w którym mieszka sporo Polaków. Nie ma możliwości zaproszenia innych rodzin, można jednak przekazać dzieciom drobny symbol naszej solidarności i sympatii. Goście mogą zabrać słodycze dla dzieci z rodzin, które nie zostały zaproszone. 

Zbieramy czekolady, cukierki czekoladowe, batony czekoladowe itp. 

Słodycze będą zbierane na korytarzu pierwszego piętra (przy pokoju nauczycielskim) na długich przerwach.

Samorząd Gimnazjum nr 10 w Toruniu

 
Książkowy pchli targ PDF Drukuj Email
Wpisany przez KH   
czwartek, 08 grudnia 2016 19:03

Najlepszy pomysł na świąteczny prezent to książka, dlatego 7 grudnia biblioteka szkolna zorganizowała w sali gimnastycznej książkowy pchli targ. Mogliśmy w ten sposób pozbyć się przeczytanych już książek, a wolne miejsce na półkach zapełnić nowymi pozycjami lub znaleźć ciekawy upominek pod choinkę dla najbliższych. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. 

pchlitarg


Poprawiony: czwartek, 08 grudnia 2016 19:27
 
Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego PDF Drukuj Email
Wpisany przez KH   
środa, 07 grudnia 2016 18:35

W dniu 7 grudnia obchodziliśmy Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego. Z tej okazji gimnazjaliści uczestniczyli w spotkaniu z edukatorem p. Hanną Affelt, które odbyło się w ramach projektu Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa.

Ponadto uczniowie wybranych klas wzięli udział w warsztatach, w czasie których uczyli się, jak radzić sobie w często występujących sytuacjach, takich jak kradzież tożsamości, podglądanie kamerą, wymuszenie zasubskrybowania płatnej usługi. 

Celem programu jest uświadomienie uczniom zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu, nakłonienie do refleksji, wyrobienie nawyków bezpiecznego używania urządzeń telekomunikacyjnych. 

cyber

Poprawiony: czwartek, 08 grudnia 2016 19:02
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 40