2017/2018

„Dobrze być razem” to hasło znane społeczności Zespołu Szkół nr 7 i mieszkańcom dzielnicy Mokre. Pod taką nazwą od wielu lat organizowany jest koncert charytatywny na rzecz dzieci niepełnosprawnych z naszej szkoły. W tym roku impreza odbyła się 24 marca. Na szkolnej scenie wystąpili utalentowani uczniowie ZS7 - wokaliści, tancerze, recytatorzy i sportowcy. Nowością była gra na ukulele i flażoletach. Dużym zainteresowaniem cieszył się kramik z ozdobami i pracami plastycznymi oraz kawiarenka. Pod młotek zaś trafiły karnety na basen, siłownię i kręgle. 

Wszystkim artystom, osobom zaangażowanym w przygotowanie i prowadzenie koncertu oraz przyjaciołom szkoły serdecznie dziękujemy. 

festiwal

 

W dniach 22 i 24 marca klasy I i II gimnazjum wzięły udział w spotkaniu o charakterze profilaktyczno – edukacyjnym  pn. „Odpowiedzialność prawna nieletnich”. Uczniowie mieli okazję poznać zakres odpowiedzialności prawnej za czyny m.in. związane z przemocą w sieci. Prowadzący prelekcję strażnik miejski z Zespołu ds. Profilaktyki i Komunikacji Społecznej w Toruniu przedstawił zasady korzystania uczniów z mediów społecznościowych. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również, gdzie może szukać pomocy osoba nękana, obrażana czy zastraszana w sieci, w jaki sposób korzystać z gier komputerowych oraz co zrobić, gdy rozpoznamy u siebie oznaki uzależnienia od gier i komputera.

straznik

starżnik1

 

21 marca nasi gimnazjaliści wzięli udział w imprezie pn. „Sportowa Wiosna” organizowanej przez Radio Gra we współpracy z Wydziałem Sportu i Turystyki Miasta Torunia oraz toruńskim Klubem Wysokogórskim. Była to kolejna propozycja zastąpienia komputera i telewizji pasją, sportem i zabawą w gronie rówieśników. 

wiosna1

sportowa2

 

21 marca obchodziliśmy nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również Dzień Samorządności.

W gimnazjum z tej okazji odbyły się X Wiosenne Regaty na Strudze Toruńskiej im. Lukrecjusza Pączkowskiego. Podczas imprezy młodzież wodowała wykonane przez siebie jednostki pływające i promowała aktywność poza wirtualną rzeczywistością, prezentując na terenie osiedla Mokre hasła związane z udziałem w programie „Cyfrowobezpieczni”, np. „Cyberprzemoc = tchórz w normalnym świecie”.

Uczniowie klas 4-6 obchodzili Dzień Śpiocha i próbowali w ten przewrotny sposób obudzić wiosnę. 

Tego dnia młodzież naszej szkoły bawiła się  aktywnie, wesoło i, co najważniejsze, zalogowana w realu. 

regaty1

spioch

 

Kolejny wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni za nami. Po raz trzeci i niestety ostatni obejrzeliśmy wspaniałe przedstawienie pt.”Shrek”. W sobotę nastąpił pożegnanie z tytułem, po czym spektakl zszedł z afisza. 

W programie wycieczki zorganizowanej 17 marca dla uczniów klas czwartych i piątych nie mogło zabraknąć spaceru nad morzem. 

Gdynia2

gdynia1

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 41