2017/2018

1 czerwca obchodziliśmy Dzień Sportu. Klasy 4-6 i gimnazjum rywalizowały w dziewięciu konkurencjach, m.in. rzutach do kosza i koszyka, skokach przez skakankę, slalomie z piłeczką pingpongową. Pogoda i humory dopisały wszystkim uczestnikom.

Starszym i młodszym dzieciom życzymy uśmiechu i spełnienia marzeń. 

sport

dziensportu

 

20 maja w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Nauki, Kultury i Sztuki. W programie imprezy znalazły się m.in. szkolny turniej gry Super Farmer, promocja programu Erasmus+, gry i zabawy w języku polskim, angielskim i niemieckim, doświadczenia przyrodnicze, prezentacja koła teatralnego i dziennikarskiego, dyskusja na temat patriotyzmu, turniej BOULE.

Zajęciom towarzyszyły występy zespołu wokalno-instrumentalnego z klasy IIB oraz wystawa prac plastycznych naszych uczniów.

2017-05-20 10.16.57

2017-05-20 10.14.40


 

Chcąc zachęcić dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu, a rodzicom dostarczyć wzruszeń i okazji do wspomnień, 20 maja na terenie Zespołu Szkół nr 7 zorganizowaliśmy imprezę pn. „Gry podwórkowe dawniej i dziś, czyli rodzinny weekend w mieście” adresowaną do uczniów klas 1-3 i ich rodzin. Uczestnicy spotkania mogli m.in. spróbować gry w gumę i kręconkę, kręcić hula-hoop, puszczać wielkie bańki mydlane, zagrać w klasy, kapsle, badmintona i kręleMamy nadzieję, że udało nam się oderwać najmłodszych od tabletów i zainspirować do zabawy na podwórku. 

podwórko6

podwórko4

 

16 marca klasy szkoły podstawowej obchodziły Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego. Naszą szkołę odwiedziła p. Hanna Afflet, która podczas apelu przedstawiła dzieciom zagrożenia związane z nierozważnym korzystaniem z zasobów internetowych. Wybrane klasy spotkały się z panią edukator ponownie podczas warsztatów. Rozmawiały na temat wpływu telefonu komórkowego na zdrowie człowieka, cyberprzemocy, umiejętnego wykorzystywania kart płatniczych i portali społecznościowych. Tego samego dnia w szkoleniu na temat bezpieczeństwa cyfrowego wzięli udział nauczyciele uczący w szkole podstawowej. 

cyfrowo

cyfrowo1

 

9 maja naszą szkołę zaszczycili swoją obecnością studenci z Turcji, Rumunii i Portugalii, studiujący na UMK w ramach programu ERASMUS. Podczas tej wyjątkowej lekcji języka angielskiego uczniowie klasy 4c mieli okazję do zdobycia informacji na temat ojczyzn naszych gości, obejrzenia slajdów, a także zadania pytań w języku angielskim. Była to dla czwartoklasistów wyjątkowa lekcja języka obcego, tolerancji i otwartości na ludzi różnych kultur. 

erasmus2

erasmus1


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 41