Clipboard01

Grupa teatralna „Pudełko z kukiełką” powstała we wrześniu 2013 roku.pzk01

W zajęciach uczestniczą uczniowie klas 1-3. Opiekę nad zespołem sprawuje Małgorzata Leźnicka - nauczyciel i animator kultury o specjalności teatralnej.

pzk04

Podczas zajęć uczestnicy mają szansę  zapoznać się z różnymi technikami teatralnymi, rozwinąć swoje zdolności aktorskie, wokalne, taneczne i zaprezentować je przed publicznością.

pzk03

Przygotowane w oparciu o autorskie scenariusze przedstawienia wystawiane są przez zespół podczas uroczystości szkolnych oraz w czasie  miejskich konkursów i przeglądów teatralnych. Uczniowie mają też okazję zaprezentować swoje talenty w konkursach indywidualnych w Baju Pomorskim i Domu Harcerza.

pzk02

Od początku istnienia teatr zaprezentował kilka spektakli: „Wyprawa po choinkę”, „W królestwie kotów”, „Smoki”, „Morska opowieść”.  Odnotował też kilka znaczących sukcesów: I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Teatrów Szkolnych „Krok do świata fikcji” (spektakl „W królestwie kotów”), II i III miejsce w Konkursie Interpretacji Teatralnej w Baju Pomorskim, czy II i III miejsce w konkursie recytatorskim „Wierszoklepka” oraz kilka wyróżnień.

pzk09

Młodzi aktorzy odwiedzają też toruńskie teatry, gdzie zapoznają się z nowymi spektaklami oraz rozmawiają z aktorami i reżyserami na temat ich pracy.

pzk05

Zajęcia odbywają się w każdą środę w godzinach 16.30- 17.30 w sali 303.

pzk06

pzk07